placeholder

راهنمای خرید یخچال

یکی از سوالاتی که خیلی از مشتریان جهت خرید یخچال میپرسند این است که 

چه برندی را برای خرید پیشنهاد می دهید ؟

ایرانی بخریم یا خارجی؟

ساید بای ساید بخریم یا دوقلو؟

یخچال یکی از ضروری ترین لوازم هر زندگی می باشد. جهت انتخاب یک یخچال مناسب فاکتورهای زیادی مانند  قیمت دستگاه ، مصرف انرژی ، مقدارگنجایش، کیفیت و خدمات پس از فروش خوب را  باید مد‌نظر قرار دهید. در زیر برخی از این موارد را بررسی می نماییم

مورد اول : قیمت دستگاه و خدمات پس از فروش آن

به طور خلاصه در خصوص هزینه خرید یخچال می توان سه دسته بندی در نظر گرفت.

الف) یخچال هایی با قیمت 10تا 20 میلیون تومان که عمدتا محصولات آمریکایی و اروپایی مانند جنرال الکتریک مابه میتک فریجیدر وستینگهاوس کنمور و ... هستند که از لحاظ کیفیت عالی می باشند تنها اشکال این محصولات قیمت بالا و در برخی موارد خدمات پس از فروش ضعیف می باشد.

ب) یخچال هایی با قیمت 5 تا 10 میلیون تومان که عمدتا محصولات کره ای مانند ال جی ، سامسونگ، دوو و... می باشد.این یخچال ها دارای کیفیت خوبی بوده و در اکثر برندها هم خدمات پس از فروش خوبی دارند.

ج) یخچال هایی با قیمت 2 تا 5 میلیون که عمدتا محصولات کشور خودمان هستند. برخی از آنها دارای کیفیت خوب و خدمات پس از فروش خوب و برخی دارای کیفیت متوسط و خدمات ضعیفتر هستند.

مورد دوم: مصرف انرژی

یخچال وسیله ای هست که مصرف قابل توجی از انرژی برق را به خود اختصاص میدهد سعی نمایید دستگاهی بخرید که رده انرژی آن حداقل A  باشد.

مورد سوم: ساید بای ساید بخریم یا دوقلو

 

تفاوت چندانی در خصوص خرید یخچال ساید و دوقلو از لحاظ کیفیت ندارد.تنها نکته ای که میتوان عنوان کرد این هست که چنانچه مستاجر هستید و هر چند سال یکبار مجبور به جابهجایی محل زندگیان هستید شاید یخچال فریزر دوقلو گزینه مناسبتری باشد.