عیب یابی و تعمیرکردن اساسی

 دوشاخه سبز
در آنها در یخچال ها استفاده نکنید. دوشاخه های سبز معمولی در بارهای مقاومتی همانند آبگرمکن ها و لامپ های رشته ای به خوبی عمل می کنند. اما به عقیده من، شما نباید برای وسایل الکترونیکی و وسایلی که موتوریزه شده اند از آنها استفاده کنید. این وسایل ساخته شده اند تا با برق همراه با مشخصات شکل موج خاص کار کنند. یک دو شاخه سبز آن مشخصاتی که از شما برای مشکل درخواست می کند را تغییر می دهد. یخچال های چند موتوره و یخچال های مدرن دارای اجزای الکترونیکی نیز هستند. پریزهای سبز تمامی مشکلات را در یخچال ها همانند ساختمان مرطوب کننده به وجود می آورند که به دلیل سرعت های پروانه کم تر و مشکلات گرمایشی و این است که کمپرسور شروع به کار می کند. به همان اندازه مهم است که پریز سبز ممکن است دارای ضمانت بر روی یخچال شما نباشد.
تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان
 قبل از این که شما شروع به کار کنید. خود را یک فروشنده قسمت های تجهیزات خوب در نظر بگیرید. شما می توانید آن ها را در صفحات زرد در زیر عناوین زیر بیابید:
 • تجهیزات، خانگی، اصلی
 • تجهیزات، بخش ها و منابع
 • یخچال ها، خانگی 
 • تجهیزات، خانگی، تعمیر و سرویس
تعداد کمی از آن ها را فراخوانی کنند و بپرسید که آیا به سرویس تعمیر نیاز دارند یا این که هنوز آن ها بخش هایشان را می فروشند، یا هردو. از آن ها بپرسید که آیا نصایح رایگانی را همراه با بخش هایی که می فروشند ارائه می دهند. (گاهی، مغازه هایی که هم خدمات و سرویس را به شما ارائه می کنند به شما توصیه نخواهند کرد. گاهی، مرد پشت کانتر تکنسین سابق است که از فشار رفتن به خانه های مردم و تعمیرکردن تجهیزات خسته شده است. آن ها می توانند بهترین دوستان شما باشند، اگرچه شما نباید سوالات زیادی را از شما بپرسید، اصول خود را قبل از پرسیدن سوال بدانید.
بخشی از قسمت های خانه ممکن است سرویس های زیادی را پیشنهاد کنند. محتاط باشید! آن ها ممکن است سعی کنند که حتی به خاطر تلاش کردن برای تعمیر خانه خودتان با شما صحبت کنند. به شما خواهند که این خیلی پیچیده است، در همان زمان، شما را به دپارتمان خدمات خود راهنمایی می کنند. جایی که باور خواهید کرد که به من یا به آنها؟
با این وجود تمامی مکان های سرویس/بخش ها به این صورت نیستند. اگر هوشمندانه سعی کنند تا خودتان آن را تعمیر کنید و متوجه شدید که قادر به تعمیر کردن نیستید، آن ها ممکن است که بهترین مکان برای مشاهده خدمات باشد. در مورد آن فکر کنید. اگر آن کتاب را به شما فروختند، آن ها هوشمندانه علاقه به کمک کردن به این که کارها را خودتان انجام دهید هستند.
وقتی که به مغازه ها وارد می شوید، ساختمان خود را آماده داشته باشید، شماره های سریال و مدل ها از پلاک های نام یخچال (نه از برچسب های داخل یخچال). اگر یک عدد B/M در پلاک های نام وجود داشت، آن ها آن را هم با خودشان دارند.

اطلاعات پلاک نام

اطلاعات پلاک نام فلزی معمولا درشکل 1 جای داده شده است.
 1. در امتداد پنل زیرین، سمت چپ، راست یا هرجایی در میان آن¬ها.
 2. در داخل یخچال یا قسمت فریزر، زیر دکمه. شما ممکن است که مجبور شوید بخشی که مواد را تازه نگه می دارد را بیرون بکشید تا آن را بتوانید ببینید.
 3. kickplate را بیرون بیاورید و امتداد هوای کوندانسور را ببینید.
 4. جایی در قسمت پشت یخچال شما، معمولا خیلی بالا یا خیلی پایین، یا هر شکل سیمی احتمالی که ممکن است به پشت یخچال چسبیده باشد.
 5.  اگه واقعا قادر به پیدا کردن یک صفحه اسم دار فلزی نبودید، بعضی از یخچال های یک کاغذ برچسب فروش را بر روی سمت چپ آن درست داخل در دارند. این شماره مدل ناقص است ولی باز هم از هیچی بهتر است و برای آن که بتوانیم اطلاعاتی را از آن دربیاوریم خوب است.
اگر تمامی این کارها نتیجه نداشت، صفحات اصلی را که وقتی یخچال جدید است را چک کنید. شماره مدل باید جایی نوشته شده باشد. اگر هیچ اطلاعاتی را از یخچال نیافتید، اطمینان حاصل کنید که بخش های قدیمی خودتان را به مغازه بخش ها می آورید. گاهی اوقات آن ها را می توان با بخش های قدیمی به وسیله ظاهر یا اعداد بخش مطابقت داد.
شکل 1- مکان های صفحه اسم احتمالی

 
ابزارها (شکل 2)
ابزارهایی که احتمالا نیاز خواهید داشت در زیر آمده است. برخی از آنها اضافی هستند. دلایل این انتخاب ها آمده است.
 • پیچ گوشتی ها: هر دو سر مسطح و phillips: دو یا سه سایز از هر یک. خیلی خوب است که حداقل یک سیخ با شماره 4 اینچ یا 6 اینچ را داشته باشید.
 • nutdrivers: شما حداقل به یک nut driver با شماره 1/4 اینچ یا 5/16 اینچ نیاز داید. 4 یا 6 تا از آن¬ها کافی است، اما بهتر است که سیخ ها را هم داشته باشید.
 • سوراخ کن و baster ترکیه ای سرنگی: برای ذوب دستی یخ و برفک.
 • سیم جهشی: (گاهی اوقات متقلب یا سیم متقلب نامیده می شود): پیمانه های کوچک _14-16 پیمانه) و طول 12 تا 18 اینچ، برای تست کردن مدارات الکتریکی. در مغازه های الکتریکی در دسترس است. هزینه: تعداد کمی دلار برای 4 تا 5 تا از آنها.
 • انبردست های الکتریکی یا پوست کن ها یا انبردست های قطع عیب. برای قطع کردن و کندن پوست سیم الکتریکی کوچک.
 • متصل کننده های هدف، crimperها، مهره های سیمی و انواع الکتریکی: برای به هم چسباندن سیم های کوچک
 • چراغ قوه: با دلایل واضح
 • VOM (ولت-اهم متر): برای تست کردن مدارها. اگر یکی از این ها را ندارید، یکی را بخرید. ارزان آن کافی خواهد بود، تا وقتی که ولتاژ ac و مقاومت (برای مثال R x 1، R x 10) تنظیمات آن روی صفحه شماره گیر هستند. با این می توانیم به هدفمان برسیم. اگر تجربه استفاده یکی از آن ها را دارید، یک نوع آنالوگ(اشاره گر) را بگیرید (در مقابل دیجیتال)
 • قلم کوندانسور: برای تمیز کردن گرد و خاک " چاه سیاه" به سود یخچال شما است، مگر این که کوندانسور نامیده شود. دارای قلم با موی کوتاه- محکم دراز است که به صورت خاص برای ضربه زدن به تپه های بزرگ گرده ساخته شده است که از شبکه های کوندانسور شما است. من قلموهای بطری های مجهزه شده موقت و جاروبرقی های استفاده شده را دیده ام، که هیچ یک از نظر تمیزی کافی نیست. بهترین ابزار مناسب را برای شغل بخرید. آن ها به اندازه کافی ارزان هستند.
شکل 2: ابزارها
تعمیر-یخچال-سامسونگ-در-اصفهان
ابزارهای اضافی (شکل 3)
 • اهم متر قفل-سرتاسری: برای مشخص کردن این که آیا اجزای الکتریکی دارای انرژی هستند. به اندازه کافی موثر هستند، اما یه مقدار گران هستند و یه سری روش های جایگزین برای آن وجود دارد. اگر یکی از آن ها را دارید، از آن استفاده کنید، خود را برای خرید یکی دیگر به زحمت نیاندازید.
 • آینه بازرسی قابل توسعه: برای دیدن مکان های سخت زیر یخچال و صفحات پشتی.
 • پیچ گوشتی توان بی سیم یا دریل/ محرک ها با پیچ گوشت های مغناطیسی و نوارهای nutdriver: برای کشیدن صفحات در مکان با تعدادی پیچ. به شما اجازه می دهد که در زمان و جر و بحث صرفه جویی کنید.

چگونه از ولت متر و اهم متر استفاده کنیم.

تعداد زیادی از نوکرهای انسان به وسیله الکتریسیته ترسیده شده اند. این صحیح است که مدارهای الکتریکی تعمیر و عیب یابی نیاز به مقداری دقت بیش تر از بیشتر عملکردها دارد که به دلیل خطر شوک الکتریکی است. اما هیچ راز و افسونی راجع به چیزهایی که ما انجام می دهیم وجود ندارد. وقتی که روی مدار کار می کنید، به مدار به اندازه زمانی که دارید هر تستی را که در حال انجام آن هستید را انجام بدهید، انرژی بدهید، سپس انرژی را برگردانید تا تعمیرات را انجام دهید.
نیاز ندارید که نگران تئوری ها باشید، مثل این که اهم چی هست، یا ولت چی هست. شما فقط نیاز دارید که VOM را به درجه مناسب آن تنظیم کنید، سیم های آزمایش را به مکان مناسب ببرید و متر را بخوانید.
در استفاده کردن از VOM (ولت-اهم متر) برای هدف ما، دو سیم آزمایش را به سوراخ های مثبت و منفی VOM وصل می شونند.(برخی از VOMها بیش از دو سوراخ دارند).

تست کردن ولتاژ

صفحه VOM را به کمترین درجه VAC تنظیم کنید (ولتاژ A.C) بیش از 120 ولت است. برای مثال، اگر یک تنظیم 50 و تنظیم 250 بر روی صفحه VAC وجود دارد، از درجه 250 تایی استفاده کنید، زیرا 250 کمترین تنظیم بیش از 120 ولت است.
دو سیم تست به دو اتصال  فلزی یک منبع انرژی تغذیه وصل کنید، همانند یک پریز دیواری با ترمینال-های موتور که شما در حال تست کردن ولتاژ آن هستید. (سیم های آزمایش را به خروجی دیوار نچسبانید!).
اگر دارید توان را از VOM می¬گیرید، متر بالا می رود و در حین خواندن ثابت می lاند. شما ممکن است مجبور شوید که آن را در ذهنتان تبدیل کنید. برای مثال، اگر شما در حال استفاده کردن ازتنظمیات صفحه 250 ولتی هستید و متر فقط اندازه 25 را دارد، به صورت ساده به 10 تقسیم کنید، 120 ولت در متر 12 می شود.
آزمایش کردن ولتاژ

 تست پیوستگی و مقاومت

اجازه ندهید که لغت پیوستگی شما را بترساند. آن از لغت مداوم(پیوسته) گرفته شده است. در یک مدار الکتریکی، الکتریسته باید از منبع انرژی به سمت منبع انرژی جریان یابد. اگر در مدار قطعی داشته باشیم، پیوسته نیست و پیوستگی ندارد. پیوستگی خوب به این معنی است که در مدار قطعی وجود ندارد.
برای مثال، اگر در حال تست کردن اجزای آبگرمکن هستند که ببینید سوخته است یانه، شما یک مقدار کمی انرژی را از طریق آبگرمکن بیاورید را تست خواهید کرد. اگر اجزای آبگرمکن بسوزد، یک قطعی در مدار خواهد بود و متر شما پیوستگی را نشان نخواهد داد.
 آزمایش کردن پیوستگی
 
این چیزی است که بخش مقاومت VOM شما آن را انجام می¬دهد، این یک جریان الکتریکی کوچک را به وجود می آورد (استفاده کردن از باتری¬ها به همراه VOM) و این که جریان چه قدر سریع در جریان است را اندازه می گیرد. جریان فعلی توسط اهم اندازه گیری می شود، مقاومت بیشتر که وجود دارد این است که جریان جاری شود، اهم¬های بیشتری را متر می خواند.
برای استفاده کردن از VOM شما برای تست کردن پیوستگی، صفحه را بر روی مقاومت R x 1، R x 10 یا هر چه که مقدار کم ترین تنظیمات است تنظیم کنید. بخش های فلزی سیم های آزمایش را به یکدیگر بچسبانید و متر را بخوانید. باید متر را با تمامی روش ها در کنار سمت راست درجه ثابت کنید، به سمت صفر درجه مقاومت متر. اگر متر مقاومت صفر را نخواند، thumbwheel را در جلوی VOM تا زمانی که صفر را بخواند تنظیم کنید. اگر نتوانستید صفر را بگیرید، باتری VOM پایین است، آن را عوض کنید.
اگر در حال تست کردن هستید، برای مثال یک آبگرمکن، ابتدا اطمینان حاصل کنید که سیم های آبگرمکن به چیزی وصل نیستند، به صورت خاص به منبع انرژی. اگر هنوز سیم های آبگرمکن به چیزی متصل هستند، شما ممکن است یک خواندن را از طریق آن چیز به دست بیاورید. اگر هنوز یک انرژی بر روی چیزی که شما می خواهید پیوستگی اش را چک کنید، وجود دارد، شما VOM خود را در کسری از ثانیه خواهید سوزاند و احتمالا به خودتان شوک وارد می کنید.
دو سیم تست را به دو انتهای بدون سیم یا ترمینال های آبگرمکن متصل کنید. شما می توانید انتهای سیم ها را تست کنید و سیم ها را هنگامی که لازم است که اتصال بهتری داشته باشید با دستتان تست کنید. ولتاژی که باتری های VOM به بیرون می دهند خیلی پایین است و شما را شوکه نخواهد کرد. اگر پیوستگی وجود نداشت، متر حرکت نخواهد کرد. اگر پیوستگی خوبی وجود داشت، متر به سمت راست درجه حرکت خواهد کرد و در هنگام خواندن ثابت می ماند. این مقاومت خواندن است. بیش تر زمان ها ما راجع این موضوع نگران نیستیم، ما فقط به این موضوع توجه داریم که پیوستگی خوبی را نشان دهد.اگر متر خیلی کم حرکت کند و در سمت چپ متر ثابت بماند، این پیوستگی بد است، آبگرمکن اصلا خوب نیست. در یک آبگرمکن با لوله شیشه ای و بدون اجزا، شما ممکن است قادر باشید که قطع فیزیکی المان های آبگرمکن را مشاهده کنید، مثل آن چیزی که در لامپ های نوری می¬توانید ببینید.
اگر شما در حال تست کردن یک کلید یا ترموستات هستید، شما مقاومت کم یا صفر را نشان خواهید داد (پیوستگی خوب) وقتی که کلید یا ترموستات بسته است، و پیوستگی وقتی کلید باز است وجود ندارد. اگر شما انجام ندهید، کلید بد است.

آمپرسنج

کم سخت است که در مورد آمپرسنج ها بدون توضیح تئوری های الکتریکی زیاد، توضیح بدهیم. اگر یک آمپرسنج دارید، احتمالا روش استفاده کردن از آن را بلد هستید.
اگر بلد نیستید، یکی را بگیرید، آمپرسنج ها گران هستند و برای هدف ما، روش های دیگری برای تشخیص این که یک آمپرسنج چه چیزی را تست می¬کند وجود دارد. اگر یکی از این ها را ندارید از این قسمت بگذرید.
برای هدف ما، آمپرمترها به آسانی یک روش برای تست کردن پیوستگی بدون قطع کردن سیستم یا جدا کردن منبع از آن چیزی که شما در حال تست کردن آن هستید، می باشند.
آمپرمترها جریان را با واحد آمپر از طریق سیم اندازه می گیرند. جریان بزرگ تری که در یک سیم جریان می یابد، میدان مغناطیسی بزرگتری را در اطراف سیم تولید می کند. آمپرمتر به آسانی این میدان مغناطیسی را اندازه می گیرد و بنابراین جریانی را از طریق سیم جاری می شود.
برای مشخص کردن پیوستگی، برای هدف مان، ما به آسانی میتوانیم اجزایی که را برای تست کردن نیاز داریم را عایق کنیم (بنابراین ما به صورت تصادفی جریانی را که در سایر اجزا است را اندازه گیره نمی-کنیم) و می بینیم که آیا جریانی وجود دارد یا نه.
برای استفاده کردن از آمپرسنج، ابتدا اطمینان حاصل کنید که دارای یک درجه مناسب است ( صفر تا 10 یا 20 آمپر). سیمی را که مستقیم به اجزایی که در حال تست کردن آن هستید وصل است، عایق کنید. حلقه آمپرمتر را در اطراف آن سیم قرار دهید و متر را بخوانید (شکل 6).
اگر برای یافتن این که سیم به کجا وصل است مشکل داشتید، برای مثال یک آبگرمکن ضد یخ زدگی که در حال تست کردن آن هستید، چون سیم¬ها در داخل یک تکه از یخ زده اند، چه کار باید بکنیم.
استفاده کردن از یک آمپرمتر دارای گیره
اگر تمام سیستم را عایق بندی کردید بنابراین آبگرمکن تنها چیزی است که برق دار شده است، سپس می¬توانید به آسانی سیم توان اصلی در دسترس را برای جریان تست کنید و این جریانی است که توسط آبگرمکن استفاده شده است.
این خیلی آسان است که انجام شود. کلید ذخیره ساز انرژی را در قسمت اقتصادی بگذارید تا آبگرمکن-های ضد تعریق جدا را مسدود کنید (بخش 4-1 را ببینید) در یخچال را ببندید تا مطمئن شوید که لامپ ها خاموش هستند. زمان سنج ضدیخ زدگی را به حالت ضدیخ زدگی بگذارید. این کمپرسور را متوقف می کند و به آبگرمکن ضدیخ زدگی انرژی می دهد (اگر درحال کار کردن است، البته این چیزی است که ما در حال تست کردن آن هستیم). صفحه پشتی پایین تر یخچال را جدا کنید و جایی را که شاخه های کابل جریان اصلی که دارای دو جهت است را بیابید. (شکل 7 را ببینید) یک سیم را فقط برای جاری شدن جریان تست کنید (فقط یک سیم) .
این ممکن است یک آبگرمکن عمودی کوچک وجود داشته باشد که در تعیین وضعیت کننده کلرید فلزی conditioner دارای انرژی شده باشد یا یک صفحه آبکشی ضد یخ زدگی است، اما جریانی را که این آبگرمکن ها می کشند، قابل چشم پوشی است (کم تر از آمپر است). اگر جریان ذاتی را داشتید، این باید در آبگرمکن ضدیخ زدگی باشد. اگر نباشد، آبگرمکن ضدیخ زدگی یا ترموستات متوقف شده احتمالا ناقص است.
 آزمایش کردن آمپر در خط توان اصلی

 تعمیر اساسی و احتیاط های ایمنی

 1.  همیشه هر یخچال که شما در حال پیاده کردن اجزای آن هستید را از دور دارای جریان کنید (پریز را بالا بکشید یا موج شکن را دچار خطا می کند) کنید. اگر نیاز داشتید که به یخچال را دوباره جریان بدهید تا آزمایش را انجام دهید، اطمینان حاصل کنید که تمامی سیم های لخت یا ترمینال ها با نوار بسته شده اند یا عایق بندی شده اند. به واحد به اندازه ای انرژی بدهید که برای انجام تست هایی که می خواهید انجام دهید، نیاز دارید، سپس دوباره برق را قطع کنید.
 2.  هیچ وقت یخ را از اطراف آسانسور با یک ابزار تیز یا چاقو خرد یا جدا نکنید. شما ممکن است به صورت احتمالی خشک کن (تبخیر کن) را سوراخ کنید و نیاز به خرید یک یخچال جدید داشته باشید. از آب داغ یا یک خشک کن با هوا برای ذوب کردن یخ استفاده کنید. اگر از خشک کن هوا استفاده می کنید مواظب باشید که آب را از آن نگیرید و به خودتان شوک وارد نکنید. اگر زمان و صبر دارید یخچال را برای چندین ساعت باز بگذارید و بگذارید که یخ به صورت طبیعی ذوب شود. شما می توانید تکه های بزرگ یخ لق را از بخش تبخیر کن با دست بردارید، اما اطمینان حاصل کنید که هیچ سیم یخ زده ای در داخل قطعات یخ قبل از کشیدن آن ها وجود نداشته باشد.
 3. همیشه مهرهای از بین رفته، پوشش گرمایی، عایق styrofoam، یا صفحاتی که را برای دسترسی به برخی چیزها برداشته اید را دوباره نصب کنید. آنها برای دلیلی وجود دارند.
 4.  شما ممکن است نیاز دارید که برای یک عملکرد یخچالتان را خالی کنید. اگر یخچال دیگری ندارید (یا دوستی که یک یخچال داشته باشد) تا غذایتان را در داخل آن نگهداری کنید، شما می توانید به صورت از یک صندوق یخ یا جعبه با کاغذ ضخیم که با حوله برای زمان کم عایق شده است استفاده کنید. هیچ وقت گوشت را دوباره فریز نکنید، اگر الان آب شده اند آن را بپزید و بعدا از آن استفاده کنید.
 5. اگر این طرفداری دستی جایگزین یک بخش آن را جایگزین کنید. شما ممکن است بیابید، برای مثل یک فن موتور که بدون هیچ دلیل واضحی متوقف شده است. شما می توانید آن را با انگشت خود به آن تلنگر بزنید و کاری کنید که ادامه دهد. کلمات کلیدی در این جا دلیل واضح هستند. دلیل واضحی وجود دارد که از کار افتاده است؟ شما می توانید سر آن شرط ببندید؟ و اگر به راه رفتن آن ادامه داد و شما آن را دوباره نصب کردید، شما دارید ریسک می کنید زیرا ممکن است دوباره از کار بیفتد. اگر این اتفاق افتاد شما باید دوباره یخچال خود را به صورت کلی تعمیر کنید. ممکن است یک لکه سخت در موضع آن قرار داشته باشد، یا فقط وقتی که داغ است کار کند، یا سرد.... هزاران اگر این طور بود وجود دارند. تعداد خیلی کمی اگر هیچ یک از بخش¬های ذکر شده در این کتاب باعث هزینه ده یا 20 دلاری برای شما می شود. از نظر خریدن پنی خسیس و از نظر دلار بی صدا نباشید (یه خرج کم باعث می شود که از خرج زیاد جلوگیری کنید. آن قسمت را جایگزین کنید.
 6. مشکلات آب شدن یخ یخچال ممکن است در یک یا بیش از یک هفته برای تعمیرکار طول بکشد که آن را تعمیر کند اگر شما در اولین فرصت این کار را انجام ندهید. چقدر طول خواهد کشید تبخیر کن به اندازه کافی برفک بسازد تا مانع جریان هوا دوباره شود. بعد از حل مساله تبخیر شدن، باید مواظب علائم رخداد دوباره برای یک هفته باشید. به همان میزان زودتر که آن را می¬یابید، مقدار کم تری یخ آب خواهد شد.
 7. شما ممکن است باعث توقف کمپرسور شوید که با استفاده کردن از زمان سنج آب کردن یخ یا کنترل سرما است که به وسیله قطع جریان برق به یخچال است یا به آسانی با از برق کشیدن آن است. اگرچه اگر بخواهید در ظرف چندین دقیقه شروع به کار کند، ممکن است شروع نشود، شما ممکن است صدای وزوز کردن یا نویزهای با صدای مختصر را بشنوید (بخش 5-3 (c) را ببینید. اگر سیستم زمان کافی را برای فشار با برابر کردن فشار نداشت، فشار پشتی زیادی در سیستم برای کمپرسور موتور وجود دارد تا در زمانی که می خواهید شروع به کار کنید بر آن غلبه کنید. هیچ چیزی وجود ندارد که راجع به آن به شما اخطار داده شود. به آسانی می تواند برق را از کمپرسور برای بیش از چندین دقیقه قطع کنید تا زمانی که کمپرسور دوباره روشن شود.
 8. هیچ یک از تایمرها یا موتورهای ذکر شده در این جا را به صورت دستی چرب نکنید. آنها به صورت دائمی خودشان چرب می شوند. در یک محیط سرد، روغن خیلی چسبناک تر خواهد شد و اصطکاک افزایش خواهد یافت، در عوض کاهش آن. اگر شما یک فن موتور چسبناک یا تایمر را دارید، آن را عوض کنید.
دانلود pdf عیب یابی و تعمیر یخچال