خرید یخچال فریزر ایرانی خوب
یخچال فریزر از وسایل اصلی و بسیار کاربردی در خانه است که باید در خرید آن دقت لازم را داشت. به دلیل آن که یخچال فریزر جزء خریدهایی است که تا سال‌ها باید از آن استفاده کرد. بنابراین بهتر است تمام بررسی‌‌های لازم را در نظر گرفت تا از هزینه‌های بعدی جلوگیری شود. اخیرا از یخچال فریزرهای ایرانی استقبال زیادی شده است، به این منظور ما تمامی نکات مهم و ضروری برای خرید یخچال فریزر ایرانی را برای شما آورده ایم تا با به کارگیری آن‎ها بهترین خرید را داشته باشید.
نکات مهم در خرید یک یخچال خوب
 
 امروزه در بازار ایران، یخچال فریزرهایی دیده می‌شود که از نمونه‌های خارجی چیزی کم ندارند. ممکن است یخچال فریزرهای ایرانی در زمینه امکانات جانبی و یا موارد غیر ضروری از نمونه‌های خارجی کمتر باشند، اما در زمینه قطعات داخلی با کیفیت و طراحی زیبا و همچنین عمر مفید، با نمونه خارجی رقابت می‌کنند. پس از این فکر که همیشه مارک‌های خارجی بهتر از مارک‌های ایرانی هستند، دست بکشید.
 
برخی از مارک‌های معتبر یخچال‌های ایرانی
·     امرسان
·     اسنوا
·     الکترو استیل
·     هیمالیا
·     برفاب
·     یخساران
·     دونار
·     دیپوینت
·     پاکشوما
·     پارس
 
 معیارهای اصلی در خرید یخچال فریزر
· بودجه خود را در نظر بگیرید. یخچال فریزرهای ایرانی با توجه به قیمت بسیار مناسب، جزء بهترین گزینه‌ها برای خرید هستند.
· برچسب انرژی یخچال فریزر را بررسی کنید و وسایلی که انرژی کمتری مصرف می‌کنند را خریداری نمایید، تا در مصرف برق نیز صرفه جویی شود. یخچال فریزرهای با برچسب انرژی رده A کم مصرف‌ترین یخچال فریزرها هستند. امروزه یخچال فریزرهای ایرانی به گونه‌ای طراحی شده اند که در مصرف انرژی بسیار بهینه عمل می‌کنند.
· کیفیت کندانسور در یخچال فریزر مهم است. کندانسور در واقع همان رادیاتور خنک کننده یخچال است. امروزه در یخچال فریزرهای ایرانی از بهترین کندانسورها استفاده می‌شود.
· حتما به گارانتی و خدمات پس از فروش محصول دقت نمایید. تمامی یخچال فریزرهای ایرانی دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند و در صورت هر گونه مشکل می‌توانید از خدمات آن‌ها استفاده نمایید. همچنین در صورت بروز مشکل می‌توانید به متخصصان نوین سرویس مراجعه فرمایید.
 
ویژگی‌های یک یخچال فریزر خوب ایرانی چیست؟
 
· قطعات داخلی با کیفیت
قطعات داخلی یک یخچال فریزر در عملکرد و عمر مفید آن نقش اصلی را ایفا می‌کنند. امروزه یخچال فریزرهای ایرانی از بهترین قطعات داخلی استفاده می‌کنند و همین امر باعث افزایش عمر مفید آن‌ها شده است، به طوری که با نمونه‌های خارجی رقابت می‌کنند. موتور، یکی از قطعات مهم در یخچال فریزر محسوب می‌شود. یخچال‌ فریزرهای ایرانی از به‌روزترین موتورها استفاده می‌کنند. به عنوان مثال موتور یخچال فریزر الکترو استیل، استرالیایی است که علاوه بر تولید صدای کم، برودت بیشتری دارد و انرژی کمتری نیز مصرف می‌کند. همچنین به دلیل استفاده از گاز R600، ضرری برای محیط زیست و طبیعت ندارد. سایر یخچال‌ فریزرهای ایرانی نیز از بهترین قطعات و موتورها استفاده می‌کنند. در صورت بروز مشکل در قطعات داخلی یخچال فریزر خود می‌توانید به متخصصان نوین سرویس مراجعه فرمایید.
 
· طراحی زیبا
یکی از موارد موثر در انتخاب یخچال فریزر، ظاهر آن است. طراحی یخچال فریزرهای ایرانی به گونه‌ای انجام شده است که ظرافت و زیبایی در آن‌ها به وضوح دیده می‌شود. همچنین علاوه بر ظاهر بیرونی، طراحی داخلی مانند قفسه‌ها و طبقات نیز به زیبایی انجام گرفته است. ظاهر انواع یخچال فریزرهای ایرانی قابل رقابت با نمونه‌های خارجی است. در تصاویر زیر می‌توانید طراحی بیرونی و داخلی برخی یخچال فریزرهای ایرانی را مشاهده نمایید.

یخچال خوب ایرانی

یخچال فریزر بالا پایین

یخچال فریزر دو قلو 
· کلیدهای کنترل دمای یخچال فریزر و قفل کودک
یک ویژگی مهم در یخچال فریزر، کلیدهای کنترل دما است. امروزه در اکثر یخچال فریزرهای ایرانی، این کلیدها در یک صفحه لمسی قرر گرفته‌اند که این صفحه لمسی دیجیتالی، زیبایی خاصی به آن‌ها داده است. علاوه بر این بیشتر یخچال فریزرهای ایرانی، دارای قفل کودک نیز هستند.
 
· طبقات و اجزای داخلی یخچال فریزر
طبقات و اجزای داخلی یخچال باید به گونه‌ای باشند که به راحتی بتوان آن‌ها را تمیز کرد. همچنین قابل جابه‌جایی نیز باشند، زیرا ممکن است برای قرار دادن برخی مواد غذایی نیاز داشته باشید که در ارتفاع طبقات تغییر ایجاد کنید. در یخچال فریزرهای ایرانی این مورد به خوبی رعایت شده است، برخی دارای شیشه‌های نشکن و یا پلاستیک هستند و یا لبه‌ای مخصوص دارند که در صورت ریختن مایعات، جلوی آن‌ها را بگیرد.
 
· مجهز به آب سرد کن و یخساز
تمامی افراد علاقه دارند که یخچال فریزرشان امکاناتی مانند آب سرد کن و یخساز داشته باشد تا هر زمان به راحتی بتوانند به آب خنک و یخ، دسترسی داشته باشند. امروزه اکثر یخچال فریزرهای ایرانی این امکان را تعبیه کرده‌اند تا هم سلیقه افراد مختلف را پوشش دهند و هم از هدر رفتن انرژی به دلیل باز و بسته کردن مکرر درب یخچال جلوگیری کنند.
 
· تجهیزات جانبی آنتی باکتریال
یخچال فریزرهای جدید ایرانی دارای فیلترهای نانو سیلور و لاستیک‌های دور درب آنتی باکتریال هستند تا از نفوذ باکتری‌ها جلوگیری و ماندگاری مواد غذایی را بیشتر کنند.
 
· رنگ و جنس بدنه
در انتخاب رنگ یخچال فریزر، سلیقه شخصی مورد نظر است. یخچال فریزرهای ایرانی، رنگ‌های موجود در بازار مانند سفید، سفید چرمی، استیل، سیاه و طرحدار را پوشش می‌دهند. دقت نمایید که خرید یخچال فریزر یک انتخاب طولانی مدت است، پس در انتخاب رنگ دقت کافی داشته باشید. 

 قیمت یخچال فریزرهای ایرانی و خارجی
اگر نگاهی به قیمت یخچال فریزرهای ایرانی بیندازید متوجه تفاوت قیمت زیاد آن‌ها با نمونه خارجی می‌شوید.
یخچال فریزر خارجی
یخچال فریزر ایرانی
انواع یخچال فریزر
حدود 20 میلیون
حدود 15 میلیون
یخچال فریزر ساید بای ساید
حدود 17 میلیون
حدود 10 میلیون
یخچال فریزر دو قلو
حدود 14 میلیون
حدود 8 میلیون
یخچال فریزر بالا پایین
حدود 30 میلیون
حدود 9 میلیون
یخچال فریزر با درب فرانسوی
 
تفاوت قیمت یخچال فریزرهای ایرانی و خارجی
توجه داشته باشید که قیمت‌ها با توجه به نوع و امکانات هر یخچال فریزر و مارک آن، متفاوت است و در اینجا به طور کل روی قیمت‌های حداقل و یا متوسط تمرکز شده است. همچنین نوسانات بازار نیز در قیمت‌ها موثر است. 

 
 سایر نکات مهم در خرید یخچال فریزر ایرانی
  ·  فضای آشپزخانه و یا جایگاه قرارگیری یخچال فریزر را در نظر بگیرید و با توجه به آن خریداری نمایید.
  ·  به الگوی خرید خود دقت کنید. اگر مواد غذایی زیادی می‌خرید پس به یخچال فریزرهایی با فضای بیشتر نیاز دارید.
  ·  مطمئن شوید که یخچال فریزری که انتخاب می‌کنید بدون برفک باشد تا برای تمیز کردن فضای داخل فریزر، دچار دردسر نشوید.
  ·  در مورد صدای موتور یخچال فریزر دقت نمایید.
  ·  به دستگیر‌ه‌های درب یخچال فریزر دقت کنید که استفاده از آن راحت باشد، زیرا به صورت دائم با آن‌ها سر و کار دارید.

جمع بندی و نتیجه گیری
 با به کارگیری نکات بالا می‌توانید بهترین یخچال فریزر ایرانی را با توجه به بودجه خود خریداری و سال‌های زیادی از آن استفاده کنید، همچنین به حمایت از تولیدات ایرانی نیز کمک نمایید.